بسیج، مدرسه عشق

هفته بسیج دانش آموزی با تمامی خاطراتش به پایان رسید. از شما فرهنگیان و دانش آموزان گرامی بخاطر حضور بسیجی و صمیمانه تان سپاسگزاریم.

بسیج دانش آموزی و فرهنگیان استان گیلان از اول تا هفتم آذر ماه به استقبال هفته ی مبارک بسیج خواهد رفت. برنامه های این هفته برای اعضای محترم دانش آموز و فرهنگی شامل: اجرای مانور پدافند غیرعامل، شرکت در همایش علمی و فنآوری، عطر افشانی قبور شهدا، دیدار با خانواده های معزز شهدا و ایثارگران، صبحگاه مشترک، نواختن زنگ بسیج در مدارس، کوهنوردی، مسابقات قرآن و عترت و ... خواهد بود.

امیدواریم مثل سنت همه ساله، همگی با تمامی قدرت، شادابی و صلابت در این برنامه ها شرکت کنیم. انشاالله

لینک عکس1

  
نویسنده : سازمان بسیج دانش آموزی و فرهنگیان استان گیلان ; ساعت ۱٢:٢۳ ‎ق.ظ روز ٢۸ آبان ۱۳۸۸


برگزاری اردوی فرهنگی و تربیتی بسیج دانش آموزی استان گیلان

1385 نفر از اعضای پیشگام بسیج دانش آموزی استان گیلان در روزهای 21 و 22 آبان ماه، طی 36 ساعت، در برنامه های اردوی فرهنگی تربیتی شرکت کردند.

اردو در اردوگاه مهر هلال احمر سنگاچین بندر انزلی برگزار شد. مهمترین برنامه های این اردو شامل کلاسهای عقیدتی و سیاسی، راهپیمایی شبانه، صبحگاه مشترک و  مانور تامین هدف بود. الحمدولله با شادابی و  نشاطی که در  چهره های جوان دانش آموزان بسیجی موج می زد اردو در کمال سلامت، موفقیت و تامین اهداف اردو  به پایان رسید.

لینک عکس 1

لینک عکس 2

  
نویسنده : سازمان بسیج دانش آموزی و فرهنگیان استان گیلان ; ساعت ۱٠:٠٥ ‎ب.ظ روز ٢٢ آبان ۱۳۸۸
تگ ها : سازمان


اردوی فرهنگی، تربیتی پیشگامان بسیج دانش آموزی گیلان

به لطف و قوه ی الهی، اردوی فرهنگی تربیتی پیشگامان بسیج دانش آموزی و فرهنگیان استان گیلان به استعداد 1300 نفر در روزهای پنج شنبه و جمعه 21 و 22 آبان در اردوگاه مهر سنگاچین بندر انزلی برگزار خواهد شد.

دانش آموزان عضو واحدهای مقاومت دبیرستانهای سراسر استان گیلان (پیشگام) از 16 شهرستان به این اردو دعوت شده اند. سین برنامه اردو شامل کلاسهای عقیدتی، سیاسی، اسلحه شناسی، نمازهای جماعت، راهپیمایی شبانه، صبحگاه مشترک و عملیات تامین هدف است.

لینک عکس 1

  
نویسنده : سازمان بسیج دانش آموزی و فرهنگیان استان گیلان ; ساعت ٩:۱٧ ‎ب.ظ روز ۱٧ آبان ۱۳۸۸
تگ ها : سازمان


انتخابات شورای بسیج دانش آموزی در گیلان

برای اولین بار انتخابات شورای بسیج دانش آموزی در ششم آبان ماه در واحدهای مقاومت پیشگامان بسیج دانش آموزی گیلان برگزار شد. دانش آموزان با شور و شوق خاصی در صفوف رای گیری شرکت نموده و رای های خود را به صندوق ریختند. این انتخابات در لاهیجان و املش با جذابیت های خاصی همراه بود. دو عکس از این دو  شهرستان تقدیم می شود.

لینک عکس 1

لینک عکس 2

  
نویسنده : سازمان بسیج دانش آموزی و فرهنگیان استان گیلان ; ساعت ٩:٥٢ ‎ب.ظ روز ۱٦ آبان ۱۳۸۸
تگ ها : سازمان


روز هفتم_ چهارشنبه سیزدهم آبان_ دانش آموز بسیجی: استکبار ستیزی و مقاومت

حماسه اتحاد و استکبار ستیزی با حضور گسترده دانش آموزان، فرهنگیان، دانشجویان و سایر اقشار مردم گیلان در کمال قدرت و صلابت برگزار گردید.

بر اساس گزارشات خبرنگاران بسیج دانش آموزی و فرهنگیان، استقبال و انضباط  راهپیمایی و برگزاری مراسم  سیزدهم آبان امسال گیلان در مقایسه  با سالهای قبل، بسیار عالی بوده است.

لینک عکس 1

لینک عکس 2

لینک عکس 3

لینک عکس 4

  
نویسنده : سازمان بسیج دانش آموزی و فرهنگیان استان گیلان ; ساعت ٩:٥٩ ‎ب.ظ روز ۱٢ آبان ۱۳۸۸
تگ ها : سازمان


روز ششم_ سه شنبه دوازدهم آبان ماه_ دانش آموز بسیجی: خودباوری و خلاقیت

امروز دوازدهم آبان ماه مراسم صبحگاه مشترک بسیج دانش آموزی در شهرستان رشت توسط اعضای فعال بسیج دانش آموزی ناحیه دو آموزش و پرورش برگزار گردید. در این برنامه سردار علیزاده جانشین محترم سپاه قدس گیلان در باره ویژگی های دانش آموزان بسیجی سخنرانی نمودند.

لینک عکس 1

  
نویسنده : سازمان بسیج دانش آموزی و فرهنگیان استان گیلان ; ساعت ٩:٠٤ ‎ب.ظ روز ۱۱ آبان ۱۳۸۸
تگ ها : سازمان


روز پنجم_ دوشنبه یازدهم آبان ماه_ دانش آموز بسیجی: معنویت و بصیرت

امروز در بسیاری از شهرستانهای استان گیلان، مثل رشت، رضوانشهر، فومن، آستارا و آستانه، یادواره ی شهدای دانش آموز و فرهنگی با عنوان «یادواره شهید فهمیده» برگزار شد. البته شهرهای دیگر در روزهای قبل یا بعد این یادواره را برگزار می کنند. شایان ذکر است که شهرستان ماسال در روز پنج شنبه چهاردهم آبان ماه با حضور پدر گرامی شهید فهمیده، این مراسم را برگزار خواهد نمود.

خبر خوب اینکه فردا اعضای بسیج دانش آموزی و فرهنگیان با رهبر و مقتدای خود، رهبر معظم انقلاب حضرت آیه الله خامنه ای، دیدار دارند. از استان گیلان 30 نفر از دانش آموزان و فرهنگیان به این سفر  روحانی اعزام شده اند. خوشا بحالشان.

 

لینک عکس 1

لینک عکس 2

 

  
نویسنده : سازمان بسیج دانش آموزی و فرهنگیان استان گیلان ; ساعت ۱٢:٤٦ ‎ق.ظ روز ۱۱ آبان ۱۳۸۸
تگ ها : سازمان


روز چهارم_ یکشنبه دهم آبان ماه_ دانش آموز بسیجی: تلاش و قناعت

مهمترین برنامه ی امروز برگزاری مسابقه ی دوی رهروان شهدا بود. بسیاری از شهرستانهای استان گیلان مثل رشت و ماسال شاهد مسابقه ی پرشوری بین دانش آموزان بسیجی بودند.

افتتاح واحدهای مقاومت امیدان بسیج دانش آموزی از دیگر برنامه های اجرا شده امروز است. دانش آموزان چهارم و پنجم ابتدایی از هفته بسیج دانش آموزی امسال می توانند به عضویت عادی در بسیج دانش آموز نایل گردند.

لینک عکس 1

 

  
نویسنده : سازمان بسیج دانش آموزی و فرهنگیان استان گیلان ; ساعت ٩:٤٦ ‎ب.ظ روز ٩ آبان ۱۳۸۸
تگ ها : سازمان


روز سوم_ شنبه نهم آبان_ دانش آموز بسیجی: قرآن و ولایت

امروز در سراسر واحدهای مقاومت بسیج دانش آموزی استان گیلان مرحله اول مسابقات قرآن و عترت(ع) برگزار گردید.  شرکت کنندگان در رقابتی دوستانه به مرحله ی حوزه ای راه یافتند. مرحله ی دوم این مسابقات انشاالله در بهمن ماه برگزار خواهد شد.

از برنامه های ابتکاری اجرا شده در روز سوم می توان به سه برنامه اشاره نمود: مسابقه بادبادکها با دستنوشته های شهدای دفاع مقدس در واحدهای مقاومت امیدان بسیج دانش آموزی لاهیجان و همچنین برگزاری میلاد آقا علی بن موسی الرضا(ع) در مرقد مطهر خواهر امام(ع) رشت و مرقد شریف آقا سید جلاالدین آستانه اشرفیه.

لینک عکس 1

 

  
نویسنده : سازمان بسیج دانش آموزی و فرهنگیان استان گیلان ; ساعت ۱:٥۸ ‎ق.ظ روز ٩ آبان ۱۳۸۸
تگ ها : سازمان


روز دوم_ جمعه هشتم آبان_ دانش آموز بسیجی: رافت و عدالت

السلام علیک یا علی بن موسی الرضا (ع)، علیک منی سلام الله ابداً ما بقیت و بقی الیل و النهار و لا جعل الله آخر العهد منی لزیارتکم.

میلاد آقا امام هشتم را به شما خوانندگان محترم تبریک می گویم. عجب روزیه امروز. چند تا هشت در یک روز؟! شنیده ایم که بهشت هم هشت درب دارد. برایتان هشت دعای مستجاب آرزو می کنیم.

امروز اعضای بسیج دانش آموزی  در نمازجمعه بصورت راهپیمایی، منظم و با آرم و نشان حضور پیدا کردند و البته برخی از واحدهای مقاومت سری به کوه های اطراف شهرهای استان گیلان زدند. امسال انگار پائیز دیرتر می خواهد تشریف بیاورد. محیط سرسبز  گیلان همچنان پرطراوت و بوی بهار و تابستان را دارد. کوهپیمایی در این فصل خیلی نشاط آور است. البته خوردن نارنگی در حین پیاده روی ظاهراً دوز نشاط را بیشتر  می کند! ( به عکس دوم دقت فرمائید: دستها خالی نیست، تا نارنگی هست، کوهپیمایی باید کرد)

لینک عکس 1

لینک عکس 2

  
نویسنده : سازمان بسیج دانش آموزی و فرهنگیان استان گیلان ; ساعت ۸:۳٦ ‎ب.ظ روز ٧ آبان ۱۳۸۸


روز اول_ پنج شنبه هفتم آبان_ دانش آموز بسیجی: ایثار و شجاعت

امروز اولین روز هفته بسیج دانش آموزی است. از صبح خبرهای خوشی راجع به برگزاری جشن های میلاد واحدهای مقاومت بسیج دانش آموزی استان گیلان به ما می رسد. ساعت 10 صبح در یکی از این جشن ها شرکت کردیم. خیلی عالی بود. ایکاش من هم یک دانش آموز بودم. چه نشاط و طراوتی. یکی از دانش آموزان با نواختن دف اجرای برنامه کرد، چقدر با قدرت و با احساس. همه ی دانش آموزان به وجد آمدند. یکی از فرهنگیان هم در رسای امام رضا علیه السلام مداحی خواند و همه با او  دم گرفتند. در نهایت دانش آموزان هم به صحنه آمدند و هنرنمایی کردند. صلوات، کف و سوت با هم مخلوط بود.هم جشن میلاد بود و هم جشن آغاز هفته بسیج دانش آموزی. گل بود به سبزه نیز آراسته شد.

امروز بر اساس خبرهای رسیده برخی از واحدهای مقاومت برای مزار مطهر شهدا رفته و تجدید پیمان نمودند. شهیدان زنده اند الله اکبر به خون آغشته اند الله اکبر.

لینک عکس 1

لینک عکس2

  
نویسنده : سازمان بسیج دانش آموزی و فرهنگیان استان گیلان ; ساعت ۱:۳٥ ‎ق.ظ روز ٧ آبان ۱۳۸۸
تگ ها : سازمان


شجره طیبه

سازمان امروز میزبان برنامه «شجره طیبه» سیمای گیلان بود. کارگردان برنامه آقای هادیزاده خیلی حرص و جوش می خورد. ابتدا مصاحبه ای با مسئول سازمان انجام شد. ایشان در باره ماهیت،اهداف و ماموریتهای بسیج دانش آموزی و فرهنگیان صحبت کردند. همچنین در مورد روز شمار و برنامه های هفته بسیج دانش آموزی بطور مفصل صحبت شد. سپس نماهای مختلفی از اتاقها و قسمت های مختلف سازمان و مسئولان ذیربطی که کاملاً در کارشان غرق! شده بودند ضبط شد. در پایان از تصاویر و مدال های افتخار بسیج دانش آموزی فیلمبرداری گردید.

این برنامه انشاالله در غروب روز شنبه نهم آبان از شبکه پنج سیمای گیلان پخش خواهد شد.

پی نوشت:

در پائیز طبیعت گیلان غوغاست. ترکیبی از رنگهای اهورایی و آسمانی. عکس زیر را در جاده ی تالش گرفته ام. ببینید و لذت ببرید.

لینک عکس

  
نویسنده : سازمان بسیج دانش آموزی و فرهنگیان استان گیلان ; ساعت ۳:۱٥ ‎ق.ظ روز ٦ آبان ۱۳۸۸


دیدار

مهمترین واقعه ی امروز، دیدار جناب آقای مهندس آقازاده نماینده محترم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی با هیئت همراه از سازمان بسیج دانش آموزی و فرهنگیان بود. در این دیدار از مسائل مختلفی بحث و تبادل نظر شد. وزیر مطرح شده برای وزارت آموزش و پرورش، برنامه ها و فعالیتهای بسیج دانش آموزی و فر هنگیان استان گیلان در سال تحصیلی جدید، همکاری ریاست محترم آموزش و پرورش استان گیلان با بسیج، چگونگی ارتباط با آقای مهندس و همچنین ایجاد تعامل و هماهنگی از جمله ی این مباحث بود.

ارتباط بسیار خوب نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی شهرستان رشت(جناب آقای مهندس سید علی آقازاده و جناب مهندس جبار کوچکی نژاد) و سایر نمایندگان محترم استان گیلان با سازمان بسیج دانش آموزی و فرهنگیان در پیشبرد اهداف سازمانی بسیار موثر و مفید بوده است.

  
نویسنده : سازمان بسیج دانش آموزی و فرهنگیان استان گیلان ; ساعت ۱٢:٤٠ ‎ق.ظ روز ٥ آبان ۱۳۸۸
تگ ها : سازمان


ضربان

با نزدیک شدن هفته بسیج دانش آموزی ضربان قلب سازمان هر لحظه بیشتر می شود. صدا و سیما، روزنامه ها و مجلات همه می خواهند مصاحبه کنند و خبری از فعالیتهای بسیج دانش آموزی و فرهنگیان را بر روی آنتن ببرند.

امروز مصاحبه مسئول سازمان با برنامه رادیویی «پرچمداران عشق» بود که ظهر روزهای پنج شنبه از صدای گیلان پخش می شود. هفته بسیج دانش آموزی بهترین فرصت برای معرفی سازمان بسیج دانش آموزی و فرهنگیان در ابتدای سال تحصیلی است.

به یاد شهید فهمیده در راه او گام می نهیم. صبور و استوار.خدایا اعمال ما را خالص گردان.

  
نویسنده : سازمان بسیج دانش آموزی و فرهنگیان استان گیلان ; ساعت ٢:٠٢ ‎ق.ظ روز ٤ آبان ۱۳۸۸
تگ ها : سازمان


سلام

سلام. اولین یادداشت هر وبلاگ شاید مثل اولین قدم یک کودک باشد. اشتیاق بسیار همراه با کمی تردید و دودلی. اگر الف را بگویی باید تا آخرش رهرو باشی. امیدواریم این وبلاگ ما را در راه رسیدن به اهداف سازمان بسیج دانش آموزی و فرهنگیان استان گیلان یاری نماید. خدایا مارا به صراط مستقیم هدایت فرما.

ما را سری ست با تو که گر خلق روزگار

دشمن شوند و سر برود هم بر آن سریم

گفتی ز خاک بیشترند اهل عشق من

از خاک بیشتر نه، که از خاک کمتریم  (سعدی علیه الرحمه)

  
نویسنده : سازمان بسیج دانش آموزی و فرهنگیان استان گیلان ; ساعت ٧:۳٠ ‎ب.ظ روز ۳ آبان ۱۳۸۸